Vladyslaw Sendecki i Atom String Quartet wyruszają na wspólną trasę koncertową! Ich najnowszy album „Le Jardin Oublié / My Polish Heart” wydany nakładem prestiżowej niemieckiej wytwórni Neuklang promowany będzie podczas koncertów w Kanadzie, Niemczech, Polsce i na Białorusi. Premiera płyty zaplanowana jest na 25 listopada w Elbphilharmonie w Hamburgu. Jedyny koncert w Polsce odbędzie się 9 listopada w Domu Polonii na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie.

Współpraca Władysława „Adzika” Sendeckiego, uznanego przez „New York Voice” za jednego z 5 najlepszych pianistów jazzowych na świecie i Atom String Quartet rozpoczęła się podczas koncertu na festiwalu Jazz w Ogrodach Ministrów w Berlinie w 2012 roku. Jej kulminacją był wspólny występ ostatniego dnia festiwalu Jazz Baltica w 2013, gdzie do kwintetu dołączyli legendarny włoski trębacz Paolo Fresu, kontrabasista Christian von Kaphengst i perkusista Wolfgang Haffner. Artyści wystąpili wspólnie także w NOSPR w Katowicach, na Festiwalu Leipziger Jazztage, w siedzibie NDR w Hamburgu oraz w Dubaju.

Elementem charakterystycznym dla muzyki wykonywanej przez Artystów jest polska melodyka i liryzm improwizowanej wypowiedzi. W repertuarze koncertu znajduje się cykl „Le Jardin Oublié” (Zapomniany Ogród), będący zbiorem kompozycji braci Sendeckich: Stefana i Vladyslava. Utwór charakteryzuje otwartość formalna i różnorodność stylistyczna – od romantycznego postmodernizmu, przez szerokie balladowe brzmienie, aż po energetyczne improwizacyjne fragmenty, wypełnione malowniczą, słowiańską muzyką, w której tradycja spotyka się z romantyką XXI wieku. Podczas wspólnych koncertów muzycy chętnie sięgają po tematy Krzysztofa Komedy oraz utwory polskich kompozytorów, min. Karola Szymanowskiego.

my polish heart